Drewniane płotki w otoczeniu domu

Czy drewniane płotki są nadal modne i użyteczne?

drewniane płotki

Funkcje użytkowe i estetyczne płotków

Drewniane płotki w otoczeniu domu to często spotykany element. Pełnią głównie funkcję praktyczną. Wprowadzają jednak do przestrzeni także walory estetyczne. Coraz więcej osób decyduje się na wybór drewnianych ogrodzeń. Doceniają bowiem ich naturalny urok oraz ekologiczny charakter. Płot drewniany daje też możliwość dużej personalizacji. W dobie wszechobecnych tworzyw sztucznych, drewno wraca do łask. Jest to bowiem materiał, który idealnie komponuje się z otoczeniem. Dodaje przytulności każdemu miejscu.

Drewniane płotki do każdego stylu

Płotki drewniane przybierają różnorodne formy. Mogą to być proste sztachety drewniane lub ozdobne panele ze zdobieniami. Wybór konkretnego stylu zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Warto przy tym wziąć pod uwagę charakter domu i ogrodu. Tradycyjne wiejskie posesje świetnie dopełnią płoty sztachetowe drewniane. Proste formy dobrze skomponują się z rustykalnym stylem. Natomiast nowoczesne domy wymagają nieco innego podejścia. Tutaj lepsze będą proste ogrodzenia z drewna egzotycznego lub polerowanego. Ostateczny wybór zależy jednak zawsze od inwestora i jego gustu.

Naturalny wygląd, to jedna z najistotniejszych cech drewnianych konstrukcji. Drewno harmonijnie współgra z zielenią ogrodu oraz kwiatami. Kratki drewniane komponują się idealnie z innymi elementami architektury. Tworzą spójny i estetyczny krajobraz. Drewniane ogrodzenia mają zdolność "wtopienia się" w otoczenie. To czyni je mniej inwazyjnymi. Szczególnie w porównaniu do murowanych konstrukcji.

Ekologiczne i trwałe rozwiązania

Drewno jest surowcem ekologicznym. Ma więc duże znaczenie w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej. Płotki ogrodowe drewniane są również stosunkowo łatwe w montażu. Można je malować, bejcować lub lakierować. W ten sposób stają się idealnie dopasowane do potrzeb właściciela. To wszystko bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów.

Kolejną zaletą drewnianych płotków jest trwałość. Konieczna jest przy tym odpowiednia konserwacja. Nie obejdzie się bez regularnego zabezpieczania przed wilgocią oraz szkodnikami. Jednak tak zabezpieczone płoty lamelowe będą służyć przez wiele lat. W każdym momencie będzie też możliwość zmiany koloru ogrodzenia.

Drewniane płotki do ogrodu

Niewysokie płotki ogrodowe drewniane stanowią świetne narzędzie do wydzielenia stref w ogrodzie. Szybko można wydzielić obszar na ogród warzywny. Taka bariera zapobiegnie wbieganiu dzieci bądź psa na grządki. Kratki drewniane z kolei pomogą stworzyć zielone ogrodzenie strefy relaksu. Wystarczy obsadzić je roślinnością pnącą. Możliwości jest bardzo wiele.

drewniane płotkipłot drewnianypłotki drewnianesztachety drewnianepłoty sztachetowe drewnianekratki drewnianedrewnopłotki ogrodowe drewnianepłoty lamelowe