Schody drewniane

Schody Śląsk

Schody Śląsk to możliwość wyboru różnych wariantów

schody śląsk

Odpowiednio dobrane schody Śląsk

Zanim zdecyduje się na wybór konkretnych schodów drewnianych, trzeba pamiętać, że na rynku istnieje ich kilka różnych odmian i rodzajów. Dlatego też najpierw warto porozmawiać ze specjalistami, jakie schody Śląsk w konkretnym przypadku będą odpowiednie. Jaki wariant warto zamontować oraz dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. Istotne jest też łączenie drewna z metalem lub szkłem w postaci balustrady. Skomplikowane wzory na balustradzie być może będą wymagały skorzystania z usług dodatkowych, takich jak wycinanie laserem Gdańsk. Dobrze dobrane i wykonane schody mogą służyć przez naprawdę wiele lat.

Zalety schodów drewnianych

Jeśli chodzi o schody drewniane, to poza funkcjonalnością, mogą one być naprawdę doskonałą ozdobą. Wśród najważniejszych ich zalet należy zaliczyć to, że pasują praktycznie do każdego wnętrza i mogą być łączone z wieloma materiałami. Istotne jest także, że drewno jest materiałem ciepłym i bez problemów można na nim chodzić boso. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów schodów, które można zastosować w swoim domu.

Rodzaje schodów drewnianych

Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów schodów. Poniżej postaramy się zaprezentować najważniejsze ich rodzaje oraz w kilku słowach scharakteryzować każdy z nich.

  • Policzkowe - Najważniejszym elementem w przypadku tego rodzaju schodów są dwie belki policzkowe. W nich wyfrezowane są gniazda, w które z kolei wsuwa się stopnice i podstopnice. Belki policzkowe oraz stopień łączy się za pomocą pręta skręcanego po obu stronach
  • Osiodłane - W przypadku tego rodzaju schodów policzki mają wycięte zęby, w które z kolei wkłada się stopnie. Dzięki takiej konstrukcji można bez problemów wymieniać pojedyncze stopnie.
  • Policzkowo-osiodłane - schody Śląsk tego rodzaju charakteryzują się tym, że stopnie nakłada się na policzki wewnętrzne, natomiast wpuszcza w policzki zewnętrzne.
  • Policzkowo-sztycowe - W przypadku tego rodzaju schodów od wewnętrznej strony stopnie łączy się pionowymi bolcami, natomiast od wewnątrz policzkiem, który przytwierdzony jest do ściany
  • Dywanowe - Tego rodzaju schody Wrocław nie mają nośnych belek policzkowych. Stopnie i podstopnie są tej samej długości, a łączy się je tak, że wyglądają jak dywan.

Występują także schody Opole z giętą poręczą oraz kładzione bezpośrednio na beton, jednak są one o wiele mniej popularne od poprzednich rozwiązań.

schody śląskschody drewnianeschody wrocławschody opolewycinanie laserem Gdańsk

Powiązane wpisy

Schody Opole

Schody Opole są poszukiwanym elementem wnętrza

Schody dębowe Wrocław

Schody dębowe Wrocław - postaw na najwyższą jakość

Schody Wrocław w różnych stylach

Nowoczesne kontra klasyczne schody Wrocław.

Sztukateria pomorskie do wnętrz

Czym jest sztukateria pomorskie do wnętrz?