Schody drewniane

Schody Wrocław w różnych stylach

Nowoczesne kontra klasyczne schody Wrocław.

schody drewniane

Jakie schody Wrocław wybrać?

Każda osoba, która jest w trakcie budowy własnego domu, musi w końcu stanąć przed wyborem schodów. Nie jest to łatwa decyzja. Schody drewniane bowiem nie tylko powinny pasować do przestrzeni, ale być także wytrzymałe. Najpopularniejsze materiały, z których tworzy się schody Śląsk to dąb i jesion.

Klasyka, czyli schody jesionowe Wrocław

Klasyczne schody jesionowe da się zauważyć w bardzo dużej ilości domów. Powodów popularności tego materiału jest kilka. Po pierwsze jesion jest stosunkowo tani. Po drugie jest bardzo twardy i trwały. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wykonane z niego schody posłużą latami. Schody jesionowe Wrocław są również bardzo łatwe w konserwacji i można nadać im bardzo wiele barw. Najbardziej popularne jest lakierowanie schodów na ciemniejszy kolor lub ich bielenie. Rozjaśniane drewno łączy w sobie estetykę i skandynawski styl, który jest bardzo popularny. Wiele osób preferuje jednak ich naturalny wygląd. Niestety, schody jesionowe Śląsk nie nadają się do miejsc wilgotnych. Drewno bardzo źle znosi wysoki poziom wilgoci i traci przez to swoją trwałość.

Designerskie schody dębowe

Drewno dębu swoim wyglądem wydaje się nowocześniejsze i designerskie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Schody dębowe Wrocław posiadają również wiele innych zalet. Dębina jest bardzo twarda, wytrzymała i odporna na wszystkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo drewno to jest bardzo łatwe w obróbce, dzięki czemu możemy nadać mu wybrany przez nas kształt.

W celu utrzymania odpowiedniej żywotności i dobrego wyglądu, schody dębowe Śląsk wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dąb należy regularnie impregnować za pomocą oleju lub lakieru. Jednocześnie zakup schodów dębowych jest bardzo kosztowną inwestycją. Ich cena potrafi być nawet kilkukrotnie wyższa od innych schodów drewnianych.

Dąb czy jesion?

Trudno wskazać, które schody Wrocław będą lepsze, ponieważ obydwa rodzaje drewna są do siebie podobne. Dąb i jesion charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, twardością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Schody dębowe są jednak o wiele droższe od schodów jesionowych. Dlatego też w kwestiach finansowych jesion jest bardziej opłacalny. Wybór pomiędzy schodami z jesionu i dębu powinien być decyzją uwzględniającą głównie finanse i estetykę.

schody drewnianeschody Śląskschody jesionoweschody jesionowe Wrocławschody jesionowe Śląskschody dębowe Wrocławschody dębowe Śląskschody Wrocławschody dęboweskandynawski styl

Powiązane wpisy

Schody dębowe Wrocław

Schody dębowe Wrocław - postaw na najwyższą jakość

Schody Śląsk

Schody Śląsk to możliwość wyboru różnych wariantów

Schody Opole

Schody Opole są poszukiwanym elementem wnętrza

Sztukateria pomorskie do wnętrz

Czym jest sztukateria pomorskie do wnętrz?